5 פרמטרים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת בית או דירה בפרויקטים חדשים בנדל"ן!

רכישת בית או דירה נחשבת לאחת העסקאות גדולות והמשמעותיות ביותר בעבור הרוכשים. הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית ומשפחתית, מדובר בצעד חשוב ובעל השלכות הרות גורל על עתידם של הרוכשים. טרם רכישת הנכס בפרויקטים חדשים בנדלן, יש לבצע כמה בדיקות הכרחיות על מנת להבטיח את כדאיותה ובטיחותה של העסקה טרם חתימה על חוזה רכישה.

הרכישה עצמה דורשת מהקונים השקעה ניכרת של הממון העומד לרשותם, ולאחריה על פי רוב נגררים תשלומים חודשיים בעבור הלוואת משכנתא, שאותה לווים מהבנק רוכשים רבים. בתהליך רכישת נכס בפרויקטים חדשים בנדלן, מעורבים פעמים רבות אנשי מקצוע מתחומים שונים: תיווך, ייעוץ, שמאות, פיקוח, ייעוץ משפטי ועוד. במאמר הבא נפרט אודות 5 פרמטרים חשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת במעמד קניית בית בפרויקטים חדשים בנדלן.

ריכזנו עבורכם 5 פרמטרים שכדאי שתקחו בחשבון לפני רכישת בית או דירה למגורים ו/או השקעה:

  1. מיקום הנכס – בקניית דירה בפרויקטים חדשים בנדלן, חשוב להחליט מהו המיקום הרצוי עבורכם תוך התחשבות בגורמים הבאים: תחבורה ציבורית נוחה, שירותים קהילתיים וחינוכיים בקרבת מקום, מרכזי מסחר ופנאי קרובים ובנוסף, תכנון עתידי לפיתוח באיזור.
  2. בחירת הנכס – על הדירה או הבית להתאים אל הצרכים, התקציב וההעדפות שלכם כרוכשים. משתנים כמו מספר החדרים בנכס, באיזו קומה הוא ממוקם, היכן, עורף או חזית? הנוף הנשקף מהמקום, האם קיימים מפגעים? מהי סביבת הנכס? לבחירת הנכס בפרויקטים חדשים בנדלן, יש השפעה ניכרת על איכות חייו של הרוכש.
  3. הסביבה האנושית – לאחר שהשקענו רבות בבחירת הנכס ומיקומו הגיאוגרפי, חשוב להתייחס לפרמטר הסביבה. מי סובב אותנו? רוב של צעירים או מבוגרים, רמת ההשכלה הממוצעת, שכר,  אחוזי פשיעה, דירוג איכות מסגרות החינוך במקום ועוד.
  4. תקציב – בחנו היטב את האפשרויות העומדות לרשותכם לשם מימון רכישת דירה בפרויקטים חדשים בנדלן. מהו ההון העצמי העומד לרשותכם? הסכום אותו תרצו ללוות מהבנק כמשכנתא תוך התחשבות בהון העצמי הקיים וההחזר החודשי. בעת בחירת הנכס בדקו האם ישנה התאמה בין המחיר לתקציב שלכם? מהן העלויות המתווספות למחיר הדירה? בנוסף, ודאו כי במקרים של הפתעות לא נעימות, כספכם מובטח.
  5. בדיקות הכרחיות לפני ואחרי רכישת בית/דירה בפרויקטים חדשים בנדלן – טרם רכישת הדירה בחנו כי הקרקע עליה נבנית הדירה היא בבעלות הקבלן או כי ברשותו זכות ארוכת שנים לחכירת הקרקע. בנוסף, יש לבחון האם רשומה הערת אזהרה בטאבו, ושלא מוטל כל שעבוד, עיקול או חוב על הקרקע. על מנת לוודא את חוקיות הבנייה בדקו אישור בנייה מתאים הניתן על ידי הרשויות.

בשלב חוזה הרכישה מומלץ לבחון היטב את סעיפיו השונים יחד עם אנשי מקצוע מן התחומים הבאים: המשפטי, נדל"ן, הנדסת בניין, אדריכלות ופיקוח בנייה. על החוזה לכלול את כלל פרטי הרכישה, מפרט הדירה, תשלומים ומועדים, חיבורים אל תשתיות, רישום כנדרש ועוד. בשלב קבלת המפתח לנכס, בדקו כי ישנה התאמה בין מצב הנכס למובטח בחוזה. יש לבדוק באופן מעמיק ועדיף בכפוף לליווי מקצועי, לתעד ולדווח אודות הליקויים בנכס, קטנים כגדולים על מנת שיתועדו ויועברו לטיפולו של המוכר או הקבלן.

מחפשים נכסים לרכישה והזדמנויות השקעה מניבות?
השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית