5 טיפים לעיצוב הדירה החדשה שלכם

אז סופסוף סימנתם ווי על קניית הדירה החדשה שלכם. ללא ספק, זהו אירוע משמח וסופו של תהליך ארוך ומפרך, בו השקעתם את מלוא מרצכם במציאת הבית האידיאלי עבורכם. עכשיו אחרי שהספקנו לנוח קצת ולקחת אוויר, הגיע הזמן להתחיל בתהליך החדש והחשוב על עיצוב הדירה החדשה והפיכתה לבית.
לא בטוחים היכן להתחיל? אל דאגה, בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעשו לכם סדר ויעזרו לכם להתניע את תהליך העיצוב.

5 טיפים שיעזרו לכם לעשות סדר בתהליך העיצוב ובמחשבות:

1. קבעו מהו התקציב העומד לרשותכם?

בכל הנוגע לעולמות עיצוב הפנים, השמים הם הגבול. אבל מכיוון שהתקציב של רובנו אינו בלתי מוגבל, חשוב לקבוע מראש תקציב מסודר כדי שנוכל לתכנן בהתאם. הכינו קובץ מסודר עם רשימה של כל אזורי הבית, מהחללים הציבוריים ועד חדרי השינה. החליטו באילו מהחדרים תרצו להשקיע יותר והיכן פחות.
לדוגמה: ייתכן שתחליטו שחשוב לכם להשקיע קודם כל בסלון ובכניסה לבית, ושחדרי השינה יכולים להסתפק בריהוט ובעיצוב שהבאתם איתכם מהדירה הקודמת. לחלופין, תוכלו לקבוע לוחות זמנים ולהחליט שאת שיפוץ ועיצוב חדרי הילדים או חדר העבודה, תדחו בכמה שנים כדי לפרוש את ההוצאה על פני זמן.

2. בהתאם לתקציב, החליטו האם תרצו לעצב לבד או לפנות למעצב פנים:

בהתאם לתקציב שקבעתם בסעיף הראשון, תוכלו כעת להחליט האם לעצב לבדכם את הדירה החדשה או לשכור את שירותיו של מעצב פנים, לשיפוץ ועיצוב כולל ויסודי. קחו בחשבון שלמרות שתכנון אדריכלי אינו זול, הוא גם אינו נחלתם הבלעדית של בעלי דירות יוקרה. היום נהוג להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מקצועי, לתכנון דירות מעוצבות מקבלן או ריענון של דירות יד שנייה.

אם בשלב זה, תגיעו למסקנה שמעצב פנים יקר מדי עבורכם, ישנן לא מעט אפשרויות לעיצוב ושידרוג הדירה באופן עצמאי. לדוגמה: צביעת הקירות בשילובים מיוחדים של צבעים וטקסטורות, קניית ריהוט חדש, שיפוץ וריפוד מחדש של הריהוט הקיים, והוספת תמונות, עציצים ואביזרי נוי שיקפיצו לכם את המראה הכללי של הבית.

3. בחרו בסגנון שאתם אוהבים ושמרו על עקביות בכל החדרים:

חשוב שתבחרו בסגנון שיישקף את מי שאתם מצד אחד ויהיה פונקציונלי מצד שני. הקפידו לשמור על עקביות בין החדרים השונים בבית, כדי שתהיה זרימה טובה בין החדרים. לדוגמה: אם בחרתם בסגנון מודרני ונקי בסלון, לא מומלץ לרהט את חדר השינה בריהוט עץ עתיק משוק הפשפשים.

4. השקיעו בתכנון התאורה:

מערך התאורה בבית ישפיע על המראה העיצובי כולו. לכן, חשוב שתשקיעו מחשבה ותבחרו גופי תאורה שיתכתבו עם הסגנון העיצובי שבחרתם וגם יוכלו לייצר אווירה. לדוגמה: שימוש במנורות צד או גופי תאורה שקועים בתקרה בסלון, ליצירת תאורה רכה בעת שאתם צופים בטלוויזיה.

5. הזמינו נגרות בהתאמה אישית:

עיצוב פנים ואדריכלות בתי יוקרה, לרוב כוללים פריטי נגרות בהתאמה אישית שמתאימים לבעליהם כמו כפפה.
בחרו חדר אחד בהתאם למגבלות התקציב, בו תרצו נגרות בהתאמה אישית ומושלמת.

מחפשים נכסים לרכישה והזדמנויות השקעה מניבות?
השאירו פרטים וקבלו הצעה אטרקטיבית